logo

19. ročník kynologické soutěže „O pohár Kristýny“

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

O víkendu 19. – 21. května přivítal rekreační areál Kristýna u Hrádku nad Nisou 16 závodníků s 18 psy z původně 20 přihlášených, a to z různých koutů České republiky, ale i ze Slovenska, aby změřili síly na XIX. ročníku kynologické soutěže „ O POHÁR KRISTÝNY“.

Stejně jako v loňském roce připravili tento závod kynologové SKS TART region Liberec a Kynologického klubu Liberec – Pavlovice. Záštity nad závodem se ujal hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta, starosta Hrádku nad Nisou pan Josef Horinka a starostka obce Chotyně paní Jana Mlejnecká.

Během sobotního dne čekalo na soutěžící několik náročných disciplín – zadržení prchajícího pachatele na pláži, průzkum přírodního terénu, obrana psovoda na veřejnosti, poslušnost apod.

Soutěž posuzovali rozhodčí pan Vilém Babička a Petr Richter. V roli figurantů se představili Josef Reisinger, Karel Vittiš, Václav Kuncl a Ondřej Novotníček. Poděkování patří také organizačnímu týmu, který se postaral o hladký průběh závodu.

Vítězem závodu se stal Miroslav Dajč a belgický ovčák Baddy Dračí údolí (VS ČR Rýnovice), 2. místo patřilo Pavla Řežábková s německým ovčákem Cira bez PP (SKS TART region Lišov), na 3. místě se umístil Filip Gavor s německým ovčákem Bolt z Jimmyho lesa (SKS TART region Liberec). Nejúspěšnější ženou s nejvyšším počtem bodů se stala Pavla Řežábková s německým ovčákem Cira bez PP (SKS TART region Lišov).

Nejlepší kontrolní výkon na 300 metrů předvedla fena německého ovčáka Daiquiri Vědusk s Janou Světlíkovou (ZKO Hostivice – Jeneček).

V soutěži družstev patřilo 1. místo Petře Adamcové s Maxem (SKS TART region Zvoleněves) a Pavlu Roučkovi s belgickým ovčákem Noris z Hückelovy vily, na 2. místě se umístili Miroslav Dajč s belgickým ovčákem Baddy Dračí údolí a Bohumil Vacek s belgickým ovčákem Canto Six-Bau (oba VS ČR Rýnovice), 3. místo obsadili Filip Gavor s německým ovčákem Bolt z Jimmyho lesa (SKS TART region Liberec) a Michal Firman s německým ovčákem Yner z Kraje Karla IV. (VS ČR Stráž pod Ralskem).

Poděkování patří sponzorům, bez jejichž pomoci by nemohl být závod uspořádán:
– LIBERECKÝ KRAJ
– MĚSTO HRÁDEK NAD NISOU
– OBEC CHOTYNĚ
– REKREAČNÍ AREÁL KRISTÝNA
– f. ATANER, výroba chovatelských potřeb a výcvikového oblečení
– WEBER MLÝN – VÝHRADNÍ DOVOZCE KRMIV ORIJEN A ACANA
– ELAS Hrádek n/N – výroba pružné i pevné stuhy pro výrobce spodního prádla a oděvů, pro automobilový průmysl a nábytkáře.
– ELITEX FINISHING s.r.o. Hrádek n/N- výroba, repase a renovace textilních strojů pro barvírny a úpravny, provádění servisní práce
– FAUNA-FLORA – Oldřichovská 265, Hrádek nad Nisou
– VETAMIX S.R.O. – krmiva pro masožravá zvířata
– RATIO Rumburk – velkoobchodní i maloobchodní prodej strojů, nářadí a nástrojů
– mediálním partnerem byl časopis PES PŘÍTEL ČLOVĚKA

Jiří KOLÁŘ