logo

V Náchodě si převzali strážníci Městské policie nové služební vozidlo, je jím Škoda Kodiaq

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Městská policie Náchod dnes dopoledne, tj. 22. 11. 2018, převzala od autorizovaného prodejce AUTO Branka nové vozidlo Škoda Kodiaq do svého vozového parku, ve kterém jsou již další dvě vozidla typu Hyundai Tucson a Volkswagen Caddy.

Škoda Kodiaq je vozidlo specializované pro dopravní hlídku Městské policie Náchod. Bude napomáhat k řešení dopravní situace ve městě. Vozidlo Kodiaq je vybavené digitální rádiovysílačkou, výstražným a zvukovým zařízením typu VSL 012LU HOLOMÝ, které je kompletně ovládané z mikrofonu. Ve výbavě nechybí ani práškový hasící přístroj o obsahu 6 kg pro prvotní hasící zásah nebo ochranná mříž proti úniku psů při převozu. Zadní sedadla jsou vybavená koženkovými omyvatelnými potahy. Na čelním skle je umístěna záznamová videokamera, která monitoruje dění před vozidlem a v případě dopravní nehody či jiného případu, které je v popisu práce hlídky Městské policie Náchod, poskytne nezpochybnitelný důkazní materiál pro policii nebo pojišťovny.

Nový Kodiaq má jako jediné vozidlo Městské policie Náchod „SOS“ systém, který v případě dopravní nehody, vyrozumí linku 112. A samozřejmostí jsou reflexní polepy v barvách Městské policie.

MP Náchod