logo

Agresivní mladík pobodal na Českobudějovicku dva policisty

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli krátce před polednem, byla do jedné malé obce, nedaleko městysu Olešník na Českobudějovicku, vyslána dvoučlenná hlídka policistů obvodního oddělení Hluboká nad Vltavou, na zákrok do rodinného domu, kde mladík napadal ostatní osoby.

Když mladík viděl policisty, tak veškerý atak směřoval proti nim a k zesílení svého jednání použil dřevěnou tyč. V době zákroku, když se policisté snažili muže zpacifikovat, sáhl po noži a tím zasáhl do těla oba zasahující policisty.

Jeden z nich, ač utrpěl těžké zranění, za pomocí ostatních osob, mladíka znehybnil a o případu informoval operační středisko. Na místo byly vyslány další hlídky, které byly k dispozici a informována Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje. Lékaři policisty prvotně ošetřili a poté je převezli do nemocnice, kde se podrobili operaci.

Další hlídky agresora zadrželi a následně ho převezli k dalšímu opatření do Českých Budějovic.

Na místo činu se dostavila kompletní výjezdová skupina Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, která ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu Vražda, ve stádiu pokusu.

por. Bc. Milan Bajcura, PČR