logo

Agresivní muž kopal v Opavě do značek, zpacifikovat ho museli strážníci

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Městskou policii v pátek 21. 7. 2017 v 1.38 hodin požádala o spolupráci Policie České republiky při prověření oznámení o agresivním muži, který měl na ulici Hradecká v Opavě u čerpací stanice kopat do značek.

Vyslaná hlídka po příjezdu na místo zjistila, že na parkovišti za benzinovou pumpou se nachází skupinka osob, z nichž jeden muž držel na zemi v zákleku za ruce druhého muže odpovídající popisu agresora. Jelikož hrozilo, že bude ve svém protiprávním jednání pokračovat, byla mu zakročujícím strážníkem přiložena pouta. Všichni přítomní svědci hlídce shodně uvedli, že agresivní muž rozbíjel pěstí dopravní značku, která se nachází při výjezdu. Následně jednoho ze svědků začal bezdůvodně fyzicky napadat. Při potyčce ho kousl do pravého předloktí. Poté muž v nutné obraně útočníka povalil na zem a přidržením jeho obou rukou jej znehybnil. Takto ho držel až do příjezdu hlídky MP Opava.

Strážníci u něj provedli orientační dechovou zkoušku přístrojem Dräger v 1:51 hodin s pozitivním výsledkem 1.91 promile alkoholu. O jedenáct minut později proběhlo druhé měření s hodnotou 1.88 promile. Napadený byl řádně poučen a požádán, aby vyhledal lékařské ošetření a lékařskou zprávu co možná nejdříve doručil na Obvodní oddělení PČR v Opavě. Na základě výše uvedených skutečností byl podnapilý útočník převezen policejním služebním vozidlem do zdravotnického zařízení ve Slezské nemocnici v Opavě.

Poslední dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu proběhla v ambulanci a konečná hodnota se vyšplhala na 2.00 promile. Ošetřující lékař rozhodl o jeho přijetí k odeznění akutní intoxikace. Celý případ byl předán opavské státní policii k dořešení.

MP Opava