logo

Agresivní muž obtěžoval ve Smečně zákaznici lékárny, poté fyzicky napadl strážnici městské policie

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Obtěžování mužem v lékárně v obci Smečno oznámila na linku 158 dne 1. března 2018 po třinácté hodině poškozená třiačtyřicetiletá žena. Muž se k ní začal chovat velmi hrubě a vyrazil jí z ruky telefon.

Na místo incidentu se prvotně dostavila strážnice MP Smečno, která při výkonu své pravomoci byla pachatelem napadena. Muž svým útokem způsobil strážnici zranění v obličejové části a poranil jí ruku. V protiprávním jednání a agresivním chování zabránila útočníkovi až policejní hlídka, která přijela na základě oznámení z Obvodního oddělení Stochov.

Policisté výtržníka na místě zpacifikovali a zadrželi. Policejním šetřením bylo zjištěno, že pachatelem je pětatřicetiletý muž, který byl z místa činu následně eskortován policejní hlídkou Obvodního oddělení Slaný na lékařské vyšetření do slánské nemocnice a poté do policejní cely v Kladně.

Policisté případ prošetřují jako podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě. Za tento trestný čin podezřenému hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši 4 roky.

nprap. Jana Šteinerová, Policie ČR