logo

Agresivní muž v Brně nepřestal v napadání ani po příchodu strážníků, skončil v poutech

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Sprosté nadávky se v pátek večer donesly k hlídce městské policie, která byla právě na obchůzce mezi ostrůvky u hlavního nádraží v Brně.

Hlasité vulgarity patřily pětadvacetiletému muži. Pokřikoval na něj o rok starší kolemjdoucí. Ten ho současně udeřil do hrudníku a tahal ho za oblečení. Strážníci se rozběhli jejich směrem a na muže zavolali, aby od sebe odstoupili. Mladší z nich hned poslechl, zatímco druhý pokračoval v urážkách. K mladíkovi se potom urputně snažil dostat i přesto, že mu v tom strážníci bránili.

Svou zuřivost nedokázal ovládnout, kopal kolem sebe a oháněl se rukama. Strážníky se pokoušel tahat za uniformu, po jednom z nich se ohnal pěstí a zasáhl ho do obličeje. Dostat pod kontrolu ho proto museli použitím donucovacích prostředků.

Kvůli útoku na strážníka ho hlídka předala státním policistům jako důvodně podezřelého z trestného činu násilí proti úřední osobě. Čeká ho také správní řízení vzhledem k možnému přestupku proti občanskému soužití. Z toho je podezřelý, protože ohrožoval a urážel kolemjdoucího.

Mgr. Jakub Ghanem, MP Brno