logo

Agresivní řidič na Kroměřížsku zničil hasičům zasahujícím u vážné nehody LED blikač

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí večer se stala dopravní nehoda nákladního a osobního vozu mezi obcemi Břest a Říkovice v okresu Kroměříž.

Hasiči přijali hlášení o dopravní nehodě u obce Žalkovice v okresu Kroměříž v 16:57 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Kroměříž. Během jízdy zásahového vozu hasičů bylo dispečinkem zdravotnické záchranné služby upřesněno místo nehody, a to v blízkosti železničního nadjezdu mezi obcemi Břest a Říkovice.

Na silniční komunikaci stál nákladní vůz DAF a rozbitý osobní automobil Fiat. Na místě nehody už byly dva sanitní vozy a Policie České republiky. V osobním autě byla zaklíněná řidička. Hasiči s hydraulickým vyprošťovacím zařízením rozebrali karosérii a ženu vyprostili na páteřním rámu. Následně řidičku předali do péče zdravotníků.

Hasiči provedli protipožární opatření a místo nehody ohraničili výstražnými kužely s LED blikači. Až do příjezdu dopravní policie řídili kyvadlově dopravu.

Bohužel jeden z projíždějících řidičů byl tak nedočkavý, že svoji agresivní jízdou porazil několik kuželů s LED blikači, přičemž jeden LED blikač zničil.

V průběhu šetření nehody hasiči osvětlovali policii místo střetu obou vozidel. V době šetření byla komunikace obousměrně uzavřena.

nprap. Roman Žemlička, HZS ZLK