logo

Agresor držel v bytě ve Vršovicích 21 letou dívku, po jejím útěku se před policisty zabarikádoval

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek, přibližně ve čtvrt na osm večer přijali policisté oznámení od muže, jehož známou měl násilník zadržovat v bytě v ulici Vršovická. O této skutečnosti informovala poškozená oznamovatele prostřednictvím sms.

Na základě těchto informací vyrazily do Vršovic prvosledové hlídky policistů pohotovostní motorizované jednotky a speciální pořádkové jednotky. K těm se hned po příjezdu přihlásila poškozená, které se podařilo z násilníkova bytu utéct.

Ta policistům sdělila, že muž je ozbrojen krátkou střelnou zbraní, kterou jednadvacetileté dívce také vyhrožoval. Agresor navíc nechtěl byt opustit a s policisty odmítal jakkoli komunikovat. Proto na místo vyrazili jak policisté pražské zásahové jednotky, tak vyjednavač.

Jelikož komunikace se zabarikádovaným mužem neměla žádný výsledek, následoval přibližně v půl deváté večer zákrok zásahové jednotky. Ta čtyřiadvacetiletého muže zpacifikovala a zadržela.

Násilník poté putoval na policejní služebnu, kde vyšetřovatel celou událost kvalifikoval jako trestný čin vydírání. Za tento delikt hrozí zadrženému čtyřiadvacetiletému muži trest odnětí svobody až na osm let.

por. Mgr. Tomáš Hulan, PČR