logo

Agresor škrtil muže a vyhrožoval mu usmrcením, stejně tak měl nožem zaútočit na svou známou

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté ze Strážnice vyšetřují jednání sedmačtyřicetiletého muže, který měl před nedávnem vyhrožovat usmrcením jinému muži. Po předchozí slovní hádce jej rukama uchopil za krk a škrtil, přičemž mu vyhrožoval, že ho zabije.

Napadený muž se bránil a po vysmeknutí ze sevření utekl pryč. Neváhal a tento incident oznámil policistům. Ti pak při dalším prověřování přišli na to, že obdobného jednání se násilník dopustil asi před měsícem na své známé. Opět po předchozí hádce napadl přítomnou ženu, na kterou zaútočil s nožem. Uchopil ji za vlasy, stáhl k zemi, a když žena upadla na podlahu, tak jí na krk přiložil ostří nože. Přitom na ni křičel, že ji podřeže a že ji zabije.

Žena se bránila rukama a utrpěla přitom řezná poranění na prstech ruky. Z horších následků ji vysvobodil další přítomný muž, který proti násilníkovi zasáhl. V uplynulých dnech byl podezřelý muž policisty zadržen a bylo mu sděleno podezření ze spáchání trestného činu Nebezpečné vyhrožování. Na návrh policistů poté soudkyně rozhodla o jeho vzetí do vazby. Z uvedené skutky mu pak hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

por. Bc. Petr Zámečník, Policie ČR