logo

Agresoři měli u nádraží v Brně urážet bezdomovce, poté zapálili světlice a napadli je

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

I v sobotu večer bylo před brněnským hlavním nádražím rušno. Hlídku městské policie, která právě kontrolovala nároží s Masarykovou ulicí, oslovili kolemjdoucí a upozornili ji na potyčku několika lidí před vstupem do drážní budovy.

V hloučku se několik jednotlivců navzájem napadalo, a tak musela hlídka neodkladně provést zákrok, při kterém od sebe všechny aktivní rváče oddělila a proti jednomu z nich použila donucovací prostředky. Jeden účastník šarvátky měl navíc na hlavě krvácející zranění, a tak strážníci přes operační středisko přivolali záchrannou službu.

Dva z mužů se pokusili utéct, hlídce se je ale s pomocí svědků, dalších hlídek městské policie i přivolaných státních policistů podařilo najít v nádražní budově. Celkem strážníci na ulici a ve vestibulu nádraží dopadli tři podezřelé a kontaktovali stejný počet napadených bezdomovců.

Domnělí útočníci na ně prý nejprve sprostě pokřikovali a uráželi je, potom údajně přišli se zapálenými světlicemi v rukou až k nim a napadli je. Případ strážníci předali přítomným státním policistům.

Mgr. Jakub Ghanem, MP Brno