logo

Akce s krycím názvem REDWING vyvrcholila zákrokem Zásahové jednotky, v poutech skončili tři mladíci

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Po několikaměsíčním rozpracování náchodští kriminalisté utáhli smyčku okolo trojice mladíků, která se pohybovala za hranou zákona. Akci s názvem REDWING zakončilo za pomoci zásahové jednotky zadržení třech mužů ve věku 19 až 20 let, které měli policisté již nějakou dobu na mušce pro podezření z páchání krádeží vloupáním na území Náchodska, Trutnovska a Rychnovska.

Tato trojice se měla minimálně od prosince 2017 dopouštět vloupání do nejrůznějších objektů, především restauračních zařízení, heren, školních zařízení, ale i rodinných domů a dalších objektů. Předmětem jejich zájmu byly především trezory, příruční pokladny a v nich uložená hotovost, nepohrdli však ani počítači či jinou dobře zpeněžitelnou elektronikou.

Vzhledem k tomu, že v průběhu série vloupání z jednoho domu majiteli zmizela i střelná zbraň s municí, policisté si pro povedenou trojici došli se zásahovou jednotkou.

V průběhu výslechů je vyšetřovatelé obvinili z 21 případů, z toho 19 majetkových, 1 toxi a 1 případu násilné trestné činnosti. Celková vyčíslená hmotná škoda na odcizených a poškozených věcech v současné době dosahuje téměř miliónu korun, ale není vyloučeno, že bude ještě vyšší.

Mladí muži se po zadržení doznali a s policisty spolupracují. I tak jim ale za krádeže vloupáním, porušování domovní svobody, nedovolené ozbrojování, ublížení na zdraví a distribuci drog hrozí až osmileté tresty odnětí svobody.

por. Mgr. Eva Prachařová, Policie ČR