logo

Aktivistka se v Praze vrhla na prezidenta, příslušníci Ochranné služby zakročili přesně tak, jak měli

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Prakticky každý již asi viděl video zachycující situaci, kdy se ve volební místnosti v Praze vrhla aktivistka na prezidenta republiky Miloše Zemana.

Žena, která se hlásí k ukrajinské radikální feministické organizaci Femen, si svlékla horní část oděvu a polonahá vběhla před přicházejícího prezidenta, na kterého křičela, že je „Putinova dě*ka“. V tu chvíli vybíhá prezidentova ochranka, konkrétně policisté z Útvaru pro ochranu prezidenta, jenž spadá pod Ochrannou službu Policie ČR.

Policisté ženu svedli k zemi, kde ji zpacifikovali. Zbylá část ochranky odvádí prezidenta, tedy chráněnou osobu, z místnosti.

Ženu následně příslušníci prezidentovy ochranky předali svým kolegům od Policie ČR, kteří případ prošetřují pro podezření z trestného činu výtržnictví. Po několika minutách se prezident vrací do volební místnosti, kde vhazuje svůj hlas do volební urny.

Otázkou však zůstává, a pozastavuje se nad tím například také odborník Andor Šándor, proč nebyla předem prověřena volební místnost, kam měl prezident republiky namířeno. Respektive ani ne tak místnost, jako její osazenstvo. Jak by situace vypadala, pokud by žena měla kupříkladu zbraň, už pak jsou pouhopouhé spekulace.

Zákrok policistů ocenil ministr vnitra Lubomír Metnar a také šéf Ochranné služby pan Jiří Komorous. Ministr vnitra považuje zákrok za profesionální, nicméně se chce o celé situaci poradit ještě s bezpečnostními experty. Za rychlý zákrok poděkoval své ochrance také samotný prezident.

MrK, Týdeník Policie