logo

„Americkému vojákovi“ z Aghánistánu poslala žena z Českých Budějovic více než 450 tisíc korun

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Českobudějovičtí policisté opět varují veřejnost před nebezpečím internetových podvodníků. Již v minulosti jsme informovali o případech, kdy se podařilo neznámým pachatelům pod nejrůznějšími záminkami vylákat nejčastěji od důvěřivých žen peníze. Přesto, že se tyto případy opakují, našla se další žena, která takto neznámému podvodníkovi uvěřila.

Na českobudějovické policisty se v těchto dnech obrátila žena z Českobudějovicka. Policistům uvedla, že se v listopadu loňského roku seznámila na internetové seznamce s mužem, který jí napsal, že je členem amerických ozbrojených sil v Afgánistánu. Ženu dokázal přesvědčit o tom, že chce z armády odejít. Dal jí kontakt na údajného generála, který měl ženě sdělit, že muže z armády propustí, pokud pošle určitou částku peněz. Žena této historce uvěřila a postupně ve třech platbách poslala celkem v přepočtu více než 460 000 korun. V těchto dnech jí došlo, že se nejspíš stala obětí podvodu.

Policisté případ zadokumentovali a řeší jej jako případ podvodu. Po neznámém pachateli pátrají. Zároveň však varují před nebezpečím těchto internetových podvodů. Nikomu neposílejte své peníze, nikdy nevíte, s kým ve skutečnosti komunikujete. Nenechte se přesvědčit milými slovy ani sliby. Buďte obezřetní a komunikaci raději ukončete.

por. Ing. Štěpánka Uhlířová, Policie ČR