logo

„Americký herec“ oslovil seniorku z Brněnska přes internet, domů ji poslal kytici. Žena přišla o 1,7 milionu korun

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dopisování na internetu dostalo po letošním svátku svatého Valentýna pro sedmašedesátiletou ženu z Brněnska opravdový náboj. Virtuální známý, který se na síti sítí představil jako populární americký herec, ji doslova zaskočil. To když se u dveří jejího bytu objevil poslíček s obrovskou valentýnskou kyticí.

Jak se později ukázalo, byla to velmi dobře promyšlená akce. Tímto krokem získal internetový kamarád velkou porci důvěry. Pak už věci dostaly rychlý spád. Pro zamýšlené české podnikání posílá v balíku tři milióny dolarů. K nim samozřejmě pro svou lásku i dva zlaté náhrdelníky a prsten.

Jenže se objevil nečekaný problém, na který mají internetoví podvodníci jasně napsaný scénář. Zásilku zadržela ve Vídni tamní vláda. Na její uvolnění je třeba odeslat peníze.

Žena tedy poslala na americký účet jeden milión a sedm set tisíc korun. Z účtu navíc zmizelo skoro čtyřicet tisíc korun, které spolykaly bankovní poplatky. Poté už přestal americký herec s českou seniorkou komunikovat. Až potom pochopila, že naletěla podvodníkovi a případ oznámila policii.

por. Bohumil Malášek, Policie ČR