logo

Anonym hrozil bombami na Hlavním nádraží, v několika nemocnicích i na Václavském náměstí

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Během soboty 10. prosince 2016 zaměstnal anonymní oznamovatel desítky policistů a znepříjemnil život mnoha lidem.

Jednalo se celkem o sedm vyhrůžek o uložení bomby na různých místech v Praze, které přijali operátoři tísňové linky 158. Výhrůžky se týkaly několika pražských nemocnic, náměstí a Hlavního nádraží. Policisté k těmto výhrůžkám museli přijmout adekvátní opatření a provést prohlídky těchto objektů. Například Hlavní nádraží museli celé evakuovat, nechat omezit železniční dopravu i metro. Celá tato událost znepříjemnila život několika tisícům cestujících.

Ještě během noci se policistům, konkrétně ze speciální pořádkové jednotky, povedlo v ulici Na Příkopě v Praze 1 dopadnout podezřelého devětatřicetiletého muže. Ten pak skončil na policejním oddělení pro podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy. Úkony trestního řízení s ním budou kriminalisté prováděny až během dnešního dne po jeho vystřízlivění. Po zadržení totiž nadýchal více než dvě promile alkoholu.

Nutno také zmínit, že muž byl v minulosti již 13 krát soudně trestaný. Mimo jiné i za trestný čin šíření poplašné zprávy a vydírání, za což byl v roce 2015 odsouzen k deseti měsícům nepodmíněně. V listopadu roku 2014 totiž během jednoho dne třikrát oznámil uložení bomby na letišti Václava Havla a požadoval hodinky v hodnotě 20 tisíc korun, jinak bombu odpálí.

I v tomto případě byl policisty zadržen ještě téhož dne.

por. Bc. Jan Daněk, PČR