logo

Anonym oznámil uložení radioaktivního předmětu na libereckém nádraží, když ho policisté vypátrali, vytáhl na ně nůž

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 30. ledna 2019 krátce před desátou hodinou večer oznámil anonym, mužský hlas, na tísňové linky 112 a 158, že nechal na hlavním vlakovém nádraží v Liberci zvláštní zásilku – radioaktivní předmět, který našel doma.

Operační důstojník neprodleně na místo vyslal policejní hlídky, včetně policejního psovoda. Na venkovním parapetu okna napravo od vchodových dveří do hlavní haly se skutečně nacházel nějaký předmět, který policisté zajistili. Jednalo se o plastový proudový chránič, který hasiči proměřili. Předmět nevykazoval žádné hodnoty radiace.

Na základě informací od všímavých občanů měl muž na nádraží vyřvávat a poté utéct směrem do centra k Fügnerově ulici. Policisté později muže, který volal, vypátrali v centru města. Snažil se před nimi utíkat a následně proti nim vytáhl i nůž. Policisté muže zpacifikovali, aniž by někoho stačil zranit. Muž byl ve špatném psychickém rozpoložení a byl na místě předán do péče Zdravotnické záchranné služby. Jednalo se o 37letého muže z Liberecka.

Případem se nyní zabývají policisté z obvodního oddělení Liberec – Vápenka, kteří již v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu „šíření poplašné zprávy“, za který nyní hrozí 37letému muži až tříletý trest odnětí svobody.

Provoz v okolí nádraží nebyl v danou dobu nijak omezen.

Poděkování za spolupráci patří veřejnosti.

por. Bc. Vladimíra Šrýtrová, Policie ČR