logo

Aplikace ZÁCHRANKA opět pomáhala královéhradeckým záchranářům, tentokrát u úrazu na vodácké výpravě

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Svůj obrovský přínos v neděli dopoledne opět ukázala Aplikace Záchranka, když operátorka ZZS KHK přijala tísňové volání k úrazu ženy z vodácké výpravy na řece Orlici.

Díky použití aplikace Záchranka byla během hovoru do dispečerského systému doručena data s přesnou polohou místa úrazu. Přesnost doručené polohy a zároveň rychlost nalezení místa úrazu umožnila dispečerce operačního střediska okamžité vyslání nejbližší posádky ZZS na pomoc zraněné ženě. Po nezbytném ošetření a zajištění zdravotního stavu na místě příhody, jsme ženu převezli k finální péči do zdravotnického zařízení.

Přesná a rychlá lokalizace místa příhody je pro operátory jedním z nejdůležitějších kroků. Pokud se však takové místo nachází v neznámém terénu nebo v prostředí, které je velmi těžko popsatelné z pohledu detailní lokalizace (např.velké orientační body), může být správné nalezení pacienta či zraněného velmi zdlouhavé.

Pokud se vydáte nejen na výlet do přírody, do hor, na vodáckou výpravu, na kolo nebo do neznámého terénu, mějte u sebe vždy mobilní telefon s nainstalovanou aplikací Záchranka. Jak ukazuje dnešní příběh z našeho kraje, voláním přes aplikaci Záchranka ukážete operačnímu středisku záchranné služby svoji aktuální polohu a pomoc k Vám může dorazit rychleji.

ZZS KHK