logo

Ašským policistům ujížděl muž se zákazem řízení, s autem skončil v poli

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté z Obvodního oddělení Aš sdělili podezření ze spáchání přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání dvaačtyřicetiletému muži ze Sokolovska.

Ten dne 23. května v brzkých ranních hodinách projížděl městem Aš, kde ho chtěla zastavit hlídka zdejšího obvodního oddělení. Řidič však na výzvu dávanou zvláštním výstražným světelným a zvukovým zařízením společně s nápisem „STOP POLICIE“ nereagoval a policistům odmítl zastavit. Po téměř 20 minutách, kdy řidič společně s hlídkou policie projel obcemi Hazlov, Horní Lomany, Starý Rybník, Skalná, Křižovatka, Hrzín a Mlýnek, vjel muž vozidlem na pole, kde havaroval a vydal se na útěk.

Policisté z Aše však muže po chvíli zadrželi. Následnou kontrolou zjistili, že dvaačtyřicetiletý muž měl k ujíždění před policisty důvod. Silniční kontrole se chtěl vyhnout z toho důvodu, že mu byl Okresním soudem v Chebu uložen zákaz řízení motorových vozidel a to až do poloviny roku 2019.

Muž je v současné době umístěn v policejní cele. V nejbližší době pak bude předán soudu, který bude rozhodovat o jeho trestní odpovědnosti. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody v délce až dvou let.

nprap. Bc. Michal Žáček, Policie ČR