logo

Auto sjelo při nehodě na Mělnicku do rybníka, řidiče se snažili zachránit pohotoví svědci

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí odpoledne bylo operační středisko tísňové linky 155 informováno o dopravní nehodě na Mělnicku, při které vozidlo vylétlo ze silnice a otočené na střechu se dostalo až do poloviny vodní nádrže. Řidič osobního auta zůstal ve voze zaklíněn.

Svědci nehody prokázali svou odvahu a osobní odhodlání, když naskákali do vody a vozidlo dotlačili ke břehu. Samozřejmě se pokusili i muže vyprostit, ale auto bylo uzamčené a stále koly vzhůru potopené. Bylo bohužel nad síly všech zúčastněných laických záchranářů muže dostat z vody ven.

Na místo byly vyslány posádky rychlé zdravotnické pomoci ze Zdib a Mělníka, lékařka ve vozidle systému rendez-vous a vrtulník pražské letecké záchranné služby. Muž byl vyproštěn HZS zhruba po 30 minutách a předán do intenzivní péče záchranářům. Ti u pacienta bez známek života okamžitě zahájili resuscitaci a v rámci boje o jeho život mu mimo jiné zajistili dýchací cesty a připojili ho k přístrojem řízenému dýchání.

Pacient byl za kontinuální resuscitace letecky transportován do jedné z pražských nemocnic.

Děkujeme za profesionální výkon a spolupráci všech ze složek IZS, ale rádi bychom také poděkovali a vyzdvihli přístup svědků, kteří ani chvíli nezaváhali a naskákali do ledové vody ve snaze zabránit tomu nejhoršímu. Děkujeme!

ZZS SČK