logo

Autobus na Zlínsku havaroval na zledovatělé silnici, kromě něj na místě bourala ještě dvě osobní auta

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Vážná dopravní nehoda se ve čtvrtek ráno krátce před půl šestou hodinou stala v obci Haluzice. Autobus, který vezl 19 pasažérů do zaměstnání, havaroval a narazil do rodinného domu.

Na místo okamžitě vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému. Bilance havárie je 9 zraněných osob, z toho 7 cestujících bylo ošetřeno na místě, jedna cestující a třiapadesátiletý řidič byli k dalšímu ošetření převezeni do nemocnice. Obyvatelce domu se naštěstí nic nestalo, neboť se v době nehody nacházela na opačném konci domu.

Příčiny dopravní nehody nadále vyšetřují zlínští dopravní policisté a kriminalisté. Podle svědeckých výpovědí bylo na silnici silné náledí. To ostatně uvádí i další řidiči, kteří v podstatě na stejném místě havarovali také. Celkem se tak na poměrně krátkém úseku staly tři havárie.

Odstranění následků havárie a samotné vyšetřování na místě bylo ukončeno až po 13 hodině. Po celou dobu byla silnice do Haluzic zcela uzavřena a policejní hlídky řidiče odkláněly na objízdné trasy.

nprap. Petr Jaroš, Policie ČR