logo

Automat nevydal muži zakoupenou bagetu, pomoci si chtěl vysokozdvižným vozíkem

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 12. února 2018 po třetí hodině v noci došlo ve firemním areálu v Průmyslové ulici v Prostějově k poškození prodejního automatu na bagety. Toho se měl dopustit osmadvacetiletý zaměstnanec firmy.

Při policejním výslechu se muž k činu přiznal a uvedl, že během noční služby si z automatu chtěl zakoupit bagetu na svačinu. Po vhození mincí mu však přístroj bagetu nevydal. V domnění, že se zboží někde zaseklo, se přes vydávací otvor neúspěšně pokusil rukou dosáhnout na bagetu. Poté se pokusil automatem zakývat, ale ani to kýžený výsledek nepřineslo. V té době kolem projížděl kolega s vysokozdvižným vozíkem. Podezřelý ho požádal o zapůjčení vozíku a pokusil se automat rozkývat vozíkem. Při tom však došlo k poškození skleněné výplně. Protože měl muž dle svých slov bagetu již zaplacenou, vzniklým otvorem si ji tedy z přístroje vytáhnul a z místa odešel.

Poškozením automatu byla způsobena škoda vyčíslená na více než 34 tisíc korun. Policisté čin kvalifikovali jako přečin poškození cizí věci a přečin krádež. Za ty podezřelému v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

V rámci výslechu muž projevil lítost nad svým jednáním se zdůvodněním, že „neví, co ho to popadlo“. O upřímnosti jeho lítosti svědčí i fakt, že kontaktoval poškozenou společnost a způsobenou škodu již uhradil.

por. Mgr. František Kořínek, Policie ČR