logo

Balírny v Praze – Vinoři zasáhl mohutný požár, zničil celou halu

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý po 19. hodině byl na tísňové lince ohlášen požár haly v Mladoboleslavské ulici v pražské Vinoři. K požáru došlo v hale balíren. K hale zasažené požárem (40×20 metrů) přiléhaly další tři haly, navíc se nedaleko nacházela čerpací stanice.

Na místo vyjelo několik jednotek HZS Praha, společně s JSDH Praha – Čakovice a JSDH Praha – Satalice. K místu zamířil velitel směny HZS Praha, hlídky Policie ČR a Inspektor provozu ZZS HMP.

Hasiči po svém příjezdu na místo zjistili, že se jedná o požár haly v plném rozsahu. Ihned bylo nasazeno několik vodních „C“ proudů. Okolo 20. hodiny byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu. Na místo vyjely jednotky HZS Praha a JSDH z velké části Prahy, ale také jednotky hasičů ze Středočeského kraje.

Byly zřízeny tři požární úseky. Byla zřízena dvě čerpací stanoviště. Mladoboleslavská ulice byla uzavřena. Městská část vyzvala rozhlasem obyvatele v okolí, aby nevycházeli z domu a nevětrali. Na místo vyjely postupně dobrovolné jednotky z Kolovrat, Březiněvsi, Letňan, Dubče, Horních Měcholup, Dolních Měcholup, Klánovic, Podolanky, Dřevčic, Kbel a mnoho dalších…

Hasiči žádají obyvatele Vinoře, aby se nechodili na požár dívat a nepřekáželi tak zasahujícím složkám IZS. O výměnu dýchacích přístrojů se starají hasiči – chemici ze stanice Petřiny. K místu dorazila výjezdová skupina SKPV.

Ani ve 22 hodin ještě neměli hasiči požár pod kontrolou. Příčina požáru a výše vzniklé škody jsou předmětem dalšího šetření.

Při zásahu se lehce zranil jeden ze zasahujících hasičů. Zraněni byli také dva policisté. Okolo 23. hodiny mohl velitel zásahu ohlásit lokalizaci, požár se podařilo zasahujícím jednotkám dostat pod kontrolu.

MrK, Týdeník Policie