logo

Během dvou hodin odhalili pardubičtí strážníci dva opilé řidiče

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Vozidlo jedoucí v protisměru kolem služebny městské policie v Pardubicích zaujalo hlídku, která tou dobou prováděla kontrolní činnost.

Strážníci kvůli porušení zákazu vjezdu řidiče zastavili a chtěli s ním přestupek vyřešit. Při projednávání celé události však hlídka nabyla dojmu, že je řidič pod vlivem alkoholu, což se při dechové zkoušce ukázalo jako pravdivé. Sedmačtyřicetiletý šofér nadýchal 1,21 promile. Strážníci tedy muže vyzvali, aby setrval na místě do příjezdu hlídky státní policie, která si případ převzala k dalšímu šetření.

O dvě hodiny později se scénář opakoval. Tentokrát hlídku zaujalo vozidlo, které se velmi nejistě pohybovalo po ulici Jana Palacha. Řidič na výzvu zastavil vozidlo, tím byla ale z jeho strany spolupráce u konce. Se strážníky se příliš bavit nechtěl a odmítal se podrobit dechové zkoušce.

Jeho truc vyvrcholil pokusem o útěk. Řidiče ovšem limitoval jeho aktuální stav a také fakt, že hlídka byla trojčlenná. Po pár metrech byl muž zastaven a byla mu přiložena pouta. Po této atletické vsuvce se muž rozhodl pro spolupráci. I u něj byla dechová zkouška s pozitivním výsledkem 0,95 promile alkoholu v dechu a stejně jako v předchozím případě, i tento končí v rukou Policie ČR.

Lucie Klementová, MP Pardubice