logo

Během dvou let byl desetkrát přistižen při jízdě pod vlivem drog, nyní konečně putuje do vazby

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté z dálničního oddělení ve čtvrtek 30.11. v 22.30 při běžné činnosti na silnici I/11 na obchvatu Hradce Králové zastavili ke kontrole osobní vozidlo značky Citroen Saxo.

Řidiče vyzvali k předložení všech dokladů potřebných k řízení vozidla, které kromě řidičského průkazu předložil. Policisté zjistili, že 47letý muž neměl nikdy řidičské oprávnění a v současné době má zákaz řízení všech motorových vozidel do března 2019. Muže podrobili dechové zkoušce, která byla negativní. Orientační test na drogy byl však pozitivní na amfetamin. Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu odmítl.

Muž policistům řekl, že o zákazech ví, ale že je nebude respektovat. Policisté ho zadrželi a umístili do cely předběžného zadržení. Na služebně v evidencích také zjistili, že má již 10 zákazů za řízení pod vlivem návykové látky a obdobný počet trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí. Bylo mu celkem uloženo 125 tisíc korun na pokutách.

Včerejšího dne mu policisté sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Z důvodné obavy, že muž bude ve své trestné činnosti pokračovat, policisté podali podnět ke státnímu zástupci na uvalení vazby.

V sobotu soudce okresního soudu vyhověl návrhu státního zástupce na uvalení vazby. Muž od soudu putoval přímo do vazební věznice.

por. Iva Kormošová, Policie ČR