logo

Během uplynulého víkendu zadrželi pražští policisté 77 osob podezřelých z protiprávního jednání

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Pražští policisté během víkendu řešili mimo jiné 1700 tísňových volání, 156 dopravních nehod a zadrželi 77 osob podezřelých pro protiprávní jednání.

V průběhu víkendu pražští policisté zajišťovali veřejný pořádek u několika sportovních a kulturních akcí, prováděli bezpečnostní opatření a také se starali o běžný výkon služby.

V pátek večer si policisté z oddělení hlídkové služby prvního policejního obvodu všimli u Dejvického nádraží v Praze 6 dvou podezřelých mužů, které se rozhodli zkontrolovat. U jednoho z nich pak nalezli více než 20 gramů marihuany a u druhého něco málo přes gram. Oba proto skončili na policejní služebně.

Kriminalisté z 8. oddělení obecné kriminality si v pátek večer u nádraží Holešovice všimli podezřelého muže, který upoutal jejich pozornost svým chováním. Zanedlouho mezi ním a dalším mužem došlo k předání plastového sáčku s bílou krystalickou látkou. Kriminalisté muže zadrželi pro podezření z prodeje drog a nyní čekají na výsledek expertízy, která ukáže, o jakou látku se jednalo.

Ve stejný večer policisté z pohotovostní motorizované jednotky zastavili na Wilsonově ulici podezřelé vozidlo, které řídil jednačtyřicetiletý muž pod vlivem drog. Ve vozidle se pak nacházeli další dva cizinci, kteří neuposlechli výzvy policistů, a proto byli zajištěni pro přestupkové jednání. Ve vozidle a u jednoho z nich pak policisté našli dvě pistole. Všichni tři cizinci skončili na policejním oddělení.

V sobotu před půlnocí vyjížděli policisté z pohotovostní motorizované jednotky do Voroněžské ulice v Praze 10, kde probíhalo vloupání do vozidla. Policisté na místě ve vozidle zajistili cizince, který ho prohledával. Podezřelý skončil na místním oddělení, aby své jednání vysvětlil.

Policisté z prvního policejního obvodu provedli o víkendu kontrolu Václavského i Staroměstského náměstí a přilehlých ulic. Zkontrolovali celkem 236 osob a 129 vozidel. Při těchto kontrolách zjistili například nabízení prostituce, žebrání, pití alkoholu na veřejném prostranství, držení malého množství drog a přestupky v dopravě. V součtu se jednalo o víc než 80 takových případů a 3 osoby skončily na policejní služebně. Za více než 70 přestupků policisté uložili pokuty za více než 60 tisíc korun.

por. Bc. Jan Daněk, Policie ČR