logo

Během vánočních svátků vyjeli plzeňští záchranáři ke 415 případům

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Během tří vánočních svátků uskutečnili záchranáři Zdravotnické záchranné služby ZZS PK 415 výjezdů k pacientům.

Na Štědrý den vyjížděla záchranka 125 krát, na Boží hod 160 krát a na Štěpána 130 krát. Počtem výjezdů se tak letošní Vánoce nevymykaly běžnému průměru.

I během svátků došlo k několika dopravním nehodám, které si naštěstí tentokrát nevyžádaly žádný lidský život. Asi nejzávažnější se stala včera po patnácté hodině Na Vysoké u Dobřan, kde osobní automobil Hyundai řízený osmdesátiletým seniorem vylétl ze silnice a narazil do stromu. Na vině mohla být zdravotní indispozice řidiče. Ten byl po vyproštění ze zcela zdemolovaného vozu převezen s těžkým zraněním na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni.

K dalším dopravním nehodám došlo také v Nemanicích na Domažlicku, u Smolova či v Tlučné. V posledních dvou případech dokonce havarovali motocyklisté, kteří skončili s lehčím poraněním v nemocnicích. Hrozivě vypadající nehoda dvou Octavií u Losiné na Plzeňsku se nakonec obešla bez zranění.

Nedaleko Chodské Lhoty u Chalupského potoka pak došlo 26. prosince v poledne během honu k postřelení myslivce. Muž ročník 1961 byl ve vážném stavu, ale při vědomí letecky transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni.

Přímo na Štědrý den došlo trochu kuriózně ke dvěma případům pokousání psem. Jeden se odehrál ve Stříbře a druhý ve Strašicích na Rokycansku. O obou případech lehce zranění skončili na chirurgických odděleních.

Na řadu lidí také dolehly deprese a sebevražedné myšlenky. Krajští záchranáři vyjížděli během Vánoc k deseti takovým případům.

Vítězslav Sladký, ZZS PK