logo

Benešovští kriminalisté dopadli další dva dealery drog

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Za distribuci marihuany a pervitinu je vyšetřovatel obvinil z přečinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě, že je soud uzná vinnými, hrozí jim 1-5 let za mřížemi nebo peněžitý trest.

Dva mladíky ve věku 19 a 24 let zadrželi koncem ledna tohoto roku benešovští kriminalisté. Ti totiž zjistili a zadokumentovali, že oba nakupovali a dále distribuovali drogu pervitin a marihuanu. Jeden nejméně od poloviny roku 2018, druhý nejméně od loňského listopadu. Svoji klientelu přitom nacházeli v Benešově a okolních obcích. Starší z mužů získával drogy převážně od svých zákazníků, které jako řidič taxislužby vozil do Prahy. Ti je tam kupovali na různých místech od neznámých osob, a buď mu jimi platili, nebo mu je prodali. On je následně distribuoval svým pravidelným odběratelům, mezi kterými byl i devatenáctiletý mladík. Ten si část zboží nechával pro svou vlastní potřebu, část nabízel nebo prodával dále. Nebyl to ale jeho jediný zdroj. Marihuanu a pervitin získával i od jiných distributorů, buď z okolí Benešova, anebo z Prahy.

Oba muži se k této trestné činnosti doznali. V současné době jsou obviněni z přečinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a čeká je soud. Vyšetřováni jsou na svobodě. V případě, že budou uznáni vinnými, hrozí jim 1-5 let za mřížemi nebo peněžitý trest.

por. Bc. Eva Stulíková, Policie ČR