logo

Bezdomovkyně hledala teplý úkryt, a tak se nechala zamknout v bance

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Hodonínští policisté byli v sobotu odpoledne přivoláni k asistenci u případy uzamčené ženy pobočce jednoho z místních bankovních ústavů.

Při prvotním pohledu na ženu přes zamčené prosklené dveře bylo policistům jasné, že se jedná o místní čtyřiapadesátiletou bezdomovkyni, která něco obdobného neudělala poprvé.

Ze zajetí banky ji vysvobodili zaměstnanci a poté žena mohla vypovědět svůj příběh. Nechala se zde úmyslně zavřít již v pátek při zavírací době, kdy se ukryla, aby ji nikdo nenašel. Noc tak přečkala zamčená v bance a užívala si tepla, které by venku neměla.

Problém nastal druhého dne, kdy se dostavil pocit hladu. Při vědomí, že zde stráví další noc nebo dvě do pondělní otevírací hodiny, se jí nelíbilo. Přišla do vestibulu a ťukala na prosklené dveře na kolemjdoucího muže, aby ji vysvobodil ze zajetí. Ten pak přivolal strážníky městské policie, kteří událost předali k řešení policistům.

Protože žena v bance nic nepoškodila a nedopustila se žádného protiprávního jednání, neměli policisté zákonný důvod ji nějak postihnout nebo omezit na osobní svobodě.

por. Bc. Petr Zámečník, PČR