logo

Bezpečnostní opatření proběhlo v Olomouci v poklidu, vlak s fanoušky Baníku měl 80 minut zpoždění

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí odpoledne dorazili do Olomouce, na fotbalové utkání Sigmy Olomouc s Baníkem Ostrava, fanoušci ostravského celku.

Vzhledem k tomu, že kvůli rozsáhlému požáru porostu podél železničního koridoru na Novojičínsku musel být zastaven veškerý železniční provoz, nabraly všechny vlaky mířící z Ostravy do Olomouce zpoždění. Nejinak tomu bylo u vlaku, ke kterému bylo připojeno 8 vozů určených pro ostravské fanoušky.

Na ty již v Olomouci čekaly desítky až stovky policistů z řad Krajské pořádkové jednotky, SPJ Moravskoslezského kraje, SPJ Jihomoravského kraje, Oddělení služební kynologie, Oddělení služební hipologie, Obvodních oddělení, SKPV, DI PČR Olomouc a řady dalších…

Vlak s fanoušky Baníku měl 80 minut zpoždění a do města tak příznivci hostujícího celku dorazili na poslední chvíli. Za doprovodu policistů z Antikonfliktního týmu se tak fanoušci rychle přesunuli na stadion, kam dorazili těsně před začátkem utkání. Ve městě nedošlo k žádným větším konfliktům.

Po dobu přesunu fanoušků pomáhali řídit dopravu dopravní policisté. Stejně tak po zápase se policisté starali o to, aby se přesun fanoušků dotkl olomoucké dopravy pokud možno co nejméně.

Při přesunu fanoušků asistovali také policisté z Krajské i Speciální pořádkové jednotky, kteří však nemuseli řešit žádné větší incidenty. V průběhu večera řešili policisté pouze několik drobných konfliktů. I po zápase neměli fanoušci příliš mnoho času na přesun, urychleně proto došli na Hlavní nádraží, ze kterého odjeli vlakem s 8 speciálními vozy zpátky do Ostravy.

MrK, Týdeník Policie