logo

Bezpečnostní opatření v Jablůnce bylo ukončeno, příčina výbuchu se vyšetřuje

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý v devatenáct hodin bylo ukončeno bezpečnostní opatření v průmyslovém areálu v Jablůnce. Krátce před tím byla poničená budova i okolní uzavřený prostor předán zpět do správy provozovatelů.

Tomu ovšem předcházely nezbytné úkony, které nyní budou kriminalisté vyhodnocovat, aby určili příčinu, proč k výbuchu vůbec došlo. Kriminalisté stav poničené budovy, místnosti, ve které exploze nastala a samotný stroj, který s výbuchem pravděpodobně souvisel, řádně zadokumentovali a zajistili nalezené stopy.

Následně hasiči za pomoci jeřábu odstranili z budovy poničenou střechu a policejní pyrotechnici vyklidili sutiny z poškozené místnosti. Kromě policistů Krajského ředitelství policie Zlínského kraje se této mimořádné události účastnili i policejní pyrotechnici a znalci Kriminalistického ústavu Praha.

Vsetínští kriminalisté skutek šetří jako podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti, za což by případnému pachateli hrozil vzhledem k předpokládané výši škody až osmiletý trest odnětí svobody.

nprap. Petr Jaroš, Policie ČR