logo

Brněnští kriminalisté pátrají po totožnosti kapsáře i jeho dvou pravděpodobných kompliců

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Začátkem prosince minulého roku došlo v ulici Husova nedaleko Šilingrova náměstí v Brně k poměrně typické kapesní krádeži.

Skupinka tří mužů si na zastávce hromadné dopravy vyhlédla svoji oběť, vyčkala si na příjezd vozidla hromadné dopravy a v kritickém okamžiku před nástupem do autobusu, kapsář provedl svoji akci. Okradený si však toho, že mu někdo ze zadní kapsy kalhot vytáhl peněženku všiml a za kapsářem se rozběhl. Na namrzlém povrchu bohužel po několika metrech upadl.

Další dva kamarádi poškozeného za zlodějem běželi dál, jednomu z nich se jej podařilo doběhnout a chytit. Kapsář se však svého lupu nechtěl vzdát a ohnal se po muži, který jej dostihl. Tohoto udeřil do obličeje takovou silou, že mu způsobil poranění, pro kterém musel být několik dnů hospitalizován v nemocnici.

Krádež peněženky byla zachycena městským kamerovým systémem, proto žádáme veřejnost o pomoc při ztotožnění zloděje a obou mužů, kteří se s ním na místě před krádeží zdržovali. Informace k případu prosím zavolejte na číslo 974 624 400 nebo na tísňovou linku 158.

nprap. David Chaloupka, Policie ČR