logo

Brněnští strážníci dopadli podezřelé z vloupání do auta i z loupeže v trafice

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V noci na 30. prosince se hlídkám brněnské městské policie podařilo vyhledat a dopadnout muže, který se údajně v Zábrdovicích násilím dobýval do zaparkovaného osobního auta.

Strážníci přispěchali do Tkalcovské ulice během necelých pěti minut, a když se k vozidlu blížili, otevřely se dveře u řidiče a vyběhl z nich sedmadvacetiletý muž. Strážníci ho po krátkém pronásledování dohnali, a aby zabránili jeho útěku, použili donucovací prostředky a spoutali ho. Při následné kontrole automobilu zjistili, že má renault rozbitá dvě okénka a v interiéru pootevírané přihrádky. Původní obsah úložných prostor se povaloval neuspořádaně uvnitř kabiny.

U mladíka strážníci našli šroubovák a kleště, a tak se jim sám k vloupání přiznal. Strážníci ho předali státním policistům jako důvodně podezřelého z trestného činu.

Youtube Video
Podívat se na video

Hlídky městské policie byly úspěšné i v Králově Poli, kde v druhé polovině prosince pátraly po muži podezřelém z loupeže v trafice. Podle oznámení se s nožem v ruce neúspěšně domáhal u obsluhy vydání peněz. Po rozsáhlém pátrání ho strážníci objevili ve Štefánikově ulici.

Dopadený osmadvacetiletý muž u sebe skutečně měl nůž, a hlídka ho proto vyzvala, aby zbraň ihned položil na zem. Podezřelého si vzápětí přijeli převzít kriminalisté.

Mgr. Jakub Ghanem, MP Brno