logo

Brněnští strážníci dopadli podezřelého z vloupání, byt opustil pod hrozbou namířené zbraně

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Do bytového domu v městské části Brno-střed vyjížděla hlídka městské policie po oznámení místních obyvatel, kteří měli obavy nejenom o svůj majetek, ale především o svou bezpečnost.

V prvním patře si u jednoho z bytů všimli poškozených dveří a měli dojem, že by mohly být vypáčené. Znepokojil je i fakt, že o chvíli dříve slyšeli z chodby hlasité rány, jako by někdo do dveří tloukl a kopal.

Hlídka městské policie viděla, že na dveřích bytu je vylomený zámek a z místností slyšela hluk. Mezerou mezi dveřmi strážníci postřehli i muže, který se po bytě pohyboval, ale nereagoval na žádné výzvy, aby vyšel ven.

Čtyřiačtyřicetiletý cizinec byt opustil teprve pod hrozbou namířené služební zbraně. Strážníci ho vzhledem k okolnostem spoutali a přesvědčili se, jestli není ozbrojený. Také zjišťovali, zda uvnitř bytu nemá komplice, který by mohl ohrožovat své okolí anebo se pokusit o útěk.

Muž ale žádnou zbraň neměl a v bytě byl sám. Strážníci ho tedy předali přivolaným státním policistům, kteří mají ze zákona kompetenci prošetřovat trestné činy. Případ z nedělního odpoledne si přímo na místě převzali.

Mgr. Jakub Ghanem, MP Brno