logo

Brněnští strážníci vypátrali muže, kteří měli kolemjdoucího na ulici okrást o peněženku. Strážníkům tvrdili, že mu jen pomáhali vstát ze země

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Včasné a podrobné oznámení svědka pomohlo strážníkům během víkendové noci rychle dopadnout dva muže podezřelé z okradení kolemjdoucího. V Sukově ulici v Brně si údajně po páté hodině ráno vyhlédli opilého muže, natěsno k němu přišli a drželi se v jeho blízkosti do chvíle, než se na zemi ocitla jeho peněženka.

Později strážníci zjistili, že kamerový systém jedné z institucí v centru Brna celý incident nahrál a podle ostrahy zachytil i to, jak jeden z mužů peněženku vzal a spolu se svým známým odešel do parku u ulice Koliště. Oblast hned začalo prohledávat několik hlídek městské policie.

Strážníci pořádkové jednotky po chvíli našli okradeného muže a hlídka ze služebny v centru města díky dobrému popisu vypátrala na Cejlu oba podezřelé ve věku 24 a 31 let. Nejprve tvrdili, že po cestě z centra nikoho nepotkali. Starší z nich po chvíli přiznal, že mluvili se silně opilým mužem, jemuž údajně pomáhali vstát.

Strážníci předali dvojici státním policistům jako důvodně podezřelou z trestného činu a vydali se zkontrolovat trasu, kudy muži přišli. V odpadkovém koši potom uviděli peněženku, která vypadala přesně tak, jak ji popsal okradený muž. Také o tomto nálezu hlídka informovala Policii ČR.

Mgr. Jakub Ghanem, MP Brno