logo

Celníci odhalili na letišti v Ruzyni pašeráka kokainu, téměř půl kila drogy měl ve spodním prádle

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí 13. března ve večerních hodinách odhalili celníci na Letišti Václava Havla Praha zásilku kokainu. Drogu na sobě pašoval sedmatřicetiletý cizinec, který přicestoval na lince Mexico City – Paříž – Praha.

Celníci objevili kontraband při běžné kontrole cestujících, když si u jednoho z nich všimli podezřelého chování. Nejprve podrobili jeho zavazadla kontrole rentgenem s negativním výsledkem. Poté přistoupili k osobní prohlídce, při které byl nalezen anatomicky vytvarovaný balíček s neznámou látkou ukrytý pod spodním prádlem. Detekční zkouška na přítomnost omamných a psychotropních látek pozitivně reagovala na kokain.

Celková hmotnost drogy byla 424,8 gramů, přičemž odborným zkoumáním byla potvrzena koncentrace ve výši 49,4% kokainu base.

Pašerák byl celníky předán 5. OOK SKPV OŘP Praha I, kteří na základě zjištěných skutečností podezřelému sdělili obvinění ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy podle § 283 odst.1, odst. 2, písmena c) trestního zákoníku.

kpt. Ing, Šárka Miškovská, Celní správa