logo

Celníci zajistili v pražské tržnici SAPA tisíce padělků značkového zboží

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 19. července provedli pražští celníci kontrolní akci v tržnici Sapa v Praze 4 – Libuši. Zajistili téměř devět tisíc kusů padělaného textilního zboží (mikiny, sportovní soupravy, košile, trička), obuvi, kožené galanterie (peněženky, kabelky, opasky), brýlí, parfémů a hodinek. Veškerý nabízený sortiment byl označen logy renomovaných světových výrobců, např. Adidas, Nike, Gucci, Puma, Rolex, Ray Bann, Armani, Louis Vuitton, Michael Kors a dalšími.

V případě, že by se tyto padělky dostaly do prodeje, škoda majitelům ochranných známek by byla téměř 14 milionů korun. O tom, že jsou pražští celníci v boji proti padělanému zboží úspěšní, svědčí fakt, že od začátku letošního roku provedli na tržnicích více než 30 kontrol a zajistili téměř 90 tisíc kusů nejrůznějších falzifikátů. V těchto případech by škoda majitelům ochranných známek byla více než 97 milionů korun.

Taktiky trhovců bývají, že falzifikáty nenabízí k prodeji přímo na pultě stánku, ale vytipovávají si své potencionální zákazníky, osloví je s nabídkou ke koupi „zaručeně značkového zboží“ a odvedou je do své tajné skrýše. Ta bývá např. za dvojitou stěnou stánku, za plentou nebo za zrcadlem.

nprap. Ivana Kurková, Celní správa