logo

Celníkům na dálnici D11 ujížděl a nakonec i utíkal řidič osobního vozu, v autě byl nalezen téměř kilogram marihuany

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na devětatřicátém kilometru ve směru na Hradec Králové si v minulých dnech vytipovala hlídka hradeckých celníků kontrolujících zpoplatnění úseku dálnice D11 v nočních hodinách ke kontrole osobní automobil české imatrikulace.

Řidič však ignoroval výstražné zvukové zařízení a světelný panel s nápisem „STOP“, provedl nebezpečný úhybný manévr, při kterém ohrozil ostatní účastníky silničního provozu, a pokračoval v další riskantní jízdě. U Poděbrad sjel z pozemní komunikace na lesní cestu, vůz ponechal v nastartovaném stavu a utekl do lesa.

Celníci našli v zavazadlovém prostoru dva kbelíky a papírovou krabici po okraj naplněnou rostlinou látkou, vzhledem i vůní připomínající marihuanu, v kabině vozidla jí byl dále naplněn uzavíratelný sáček v přední přihrádce. Necelý kilogram drogy celníci zajistili a společně se 4,1 gramy bílého krystalického prášku, připomínajícího pervitin, na místě předali přivolaným příslušníkům Policie České republiky.

V případě prokázání viny hrozí podezřelému za trestný čin přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu trest odnětí svobody v délce šesti měsíců až pěti let.

por. Ing. Jitka Fajstavrová, Celní správa