logo

Českobudějovičtí kriminalisté obvinili pachatele desítky trestných činů

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Českobudějovickým kriminalistům se podařilo objasnit na desítku trestných činů, ke kterým došlo během tohoto roku v Českých Budějovicích.

Jednalo se především o krádeže jízdních kol, ale i různých jiných věcí, např. nářadí, akumulátory z nákladních vozidel či malý motocykl. Pachatel vykrádal sklepy či kolárny, ale kradl i na ulici. Všechny tyto skutky má na svědomí muž (38 let) z Českobudějovicka. Navíc v srpnu tohoto roku porušil zákaz řízení, který mu byl uložen Magistrátem města České Budějovice, když řídil osobní automobil, který v té době neoprávněně užíval.

Kriminalisté spolu s ním obvinili ještě dalšího muže (23 let) z Písecka, který spolu s výše zmíněným mužem odcizil v polovině srpna z nákladního automobilu v areálu jedné společnosti v Českých Budějovicích dva akumulátory a přitom poškodili přívodní kabeláž. Celková škoda, která byla veškerou trestnou činností způsobena, dosáhla výše bezmála 280 000 korun.

Kriminalisté sdělili obvinění z trestných činů krádeže, poškození cizí věci, neoprávněné užívání cizí věci a porušování domovní svobody.

por. Ing. Štěpánka Uhlířová, Policie ČR