logo

Českobudějovičtí policisté mají nově ve výbavě minikamery

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté v rámci Územního odboru České Budějovice využívají již několik týdnů bezmála padesátku mikrokamer. Vedení územního odboru pořídilo tuto moderní techniku díky podpoře magistrátu města České Budějovice a také díky bezpečnostní agentuře PS Patrol s.r.o.

Převážně českobudějovická veřejnost se tak bude častěji setkávat s touto novou policejní technikou. Policisté mikrokamery využívají jako technický dokumentační prostředek. Kamera je umístěna na stejnokroji policisty. Policista kameru zapíná dle svého uvážení, například při dokumentování zákroku při sportovních utkáních, dopravní kontrole či zákroku. Při jednání, například s kontrolovaným řidičem, je občan upozorněn policistou na pořizování záznamu.

Kamera umožňuje devadesát minut barevného videozáznamu se zvukem. V rámci Jihočeského kraje užívají mikrokamery ještě také policisté pořádkové jednotky a nebo policisté, kteří jsou zařazeni v tzv. provosledových hlídkách.

Kamery pomůžou policistům v objektivním dokumentování zákroků, zároveň budou policistům nenápadně připomnat dodržování zásad korektního vystupování vůči občanům. Kamery pomůžou také při řešení stížností občanů na policisty, již v několika případech musel stěžovatel vzít svá tvrzení zpět.

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner, PČR