logo

Českobudějovičtí policisté zadrželi podezřelého z krádeže dámské kabelky

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté obvodního oddělení České Budějovice – město objasnili případ krádeže kabelky s obsahem peněženky, osobních dokladů, mobilního telefonu a finančních prostředků z čekárny jednoho zdravotnického zařízení v krajském městě.

V pondělí po půl čtvrté odpoledne přijali oznámení o uvedeném případu, kdy na místo okamžitě přijela hlídka, kde jim poškozená popsala odcizené věci. Policisté pomocí dostupné techniky zjistili, kde by se mobilní telefon mohl nacházet a o několik stovek metrů od místa činu, odcizené věci nalezli. Zde se také pohyboval podezřelý muž (roč. 1961), kterého strážci zákona zadrželi, jenž se jim posléze k spáchanému přečinu doznal.

Na služebně policisté zjistili, že se podezřelý skutku dopustil, ačkoli byl za obdobné protiprávní jednání v posledních třech letech trestán.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o občana cizí státní příslušnosti, byl případ řešen formou zkráceného přípravného řízení se zadržením, kdy včera odpoledne muže předali dosahovému státnímu zástupci k dalšímu opatření v rámci trestního řízení.

por. Bc. Milan Bajcura, Policie ČR