logo

Českobudějovičtí strážníci vypátrali hned ze začátku roku dvě kradená vozidla

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli 1. ledna před polednem prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v Chelčického ulici. Zde si strážníci všimli zaparkovaného vozidla Škoda na vyhrazeném parkovišti, které nebylo označeno příslušnou parkovací kartou.

Strážníci přes centrální operační středisko zjistili, že registrační značka na vozidle má již neplatnou technickou kontrolu a patří na jiné vozidlo. Hlídka na vozidlo umístila technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla a vyčkala, až se majitel přihlásí o jeho odstranění. To se také zanedlouho stalo. Sedmatřicetiletý muž z Českých Budějovic hlídce uvedl, že vozidlo před několika hodinami koupil na náhradní díly, protože má závadu motoru.

Muž strážníkům otevřel prostor motoru, kde bylo vyražené číslo VIN. Na tomto čísle bylo patrné, že se ho někdo pokoušel upravit. Následně bylo zjištěno, že vozidlo je v databázi odcizených vozidel. Strážníci si na místo přivolali Policii ČR, která si událost převzala k dalšímu řešení.

Druhé vozidlo strážníci nalezli o den později na parkovišti poblíž Větrné ulice. Na centrálním operačním středisku byla přijata žádost o asistenci posádce ZZS, která zasahovala u zmatené ženy. Tato žena měla sedět ve vozidle Fiat a nechtěla s posádkou ZZS spolupracovat.

Hlídkou bylo na místě zjištěno, že na vozidle je registrační značka, která patří na jiné vozidlo. Strážníci si na místo přivolali Policii ČR, která si událost převzala. Policisté následně zjistili, že vozidlo Fiat bylo odcizené.

MP ČB