logo

Čeští policisté se zapojili do akce rakouských kolegů, zaměřena byla na drogy

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté Územního odboru Český Krumlov s kolegy z Freyungu, Freistadtu, Urfahr-Umgebungu a Lince uskutečnili ve večerních hodinách dne 6. října 2017 bezpečnostní akci v oblasti hraničních přechodů mezi Jižními Čechy, Horním Rakouskem a Bavorskem.

Akce byla zacílena na posílení mezinárodní spolupráce zejména v oblasti potírání přeshraničního obchodu s omamnými a psychotropními látkami. Policisté s kolegy kontrolovali, zda ve vozidlech nejsou nelegálně převážené drogy a jestli řidiči neusedli za volant pod vlivem návykových látek, jejich pozornosti však neunikli ani spolucestující ve vozidlech. Policisté se dále zaměřili i na ostatní přeshraniční trestnou činnost, zejména majetkového charakteru.

U jednoho z řidičů a u několika spolujezdců byl test na přítomnost omamných látek pozitivní. Při kontrolách bylo zajištěno menší množství drog. Dále byly zajištěny přípravky a pomůcky na jejich zpracování.

Do této akce byli zařazeni policisté z kriminální, pořádkové, dopravního policie a policejní psovodi se speciálně vycvičenými služebními psy na vyhledávání drog.

por. Bc. Lenka Pokorná, Policie ČR