logo

Cestou z hospody mlátil přítelkyni do hlavy a poranil ji na noze

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Zjevně neomalené chování vůči své přítelkyni předvedl v neděli 15. července 2018 večer 43letý muž ze Zlína.

Několik minut po 21. hodině přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení o fyzickém napadení v blízkosti zastávky MHD na sídlišti Jižní Svahy. Volající v oznámení uvedl, že násilný incident se odehrál mezi mužem a ženou, která nyní leží na zemi a nemůže vstát. Na místo tak okamžitě zamířila motorizovaná hlídka z místního okrsku.

O několik minut později se strážníci zkontaktovali se svědky události a taktéž s 43letou poškozenou a jejím stejně starým druhem. Ti trávili nedělní večer popíjením v nedaleké hospodě, a když se poté vydali společně k domovu, došlo mezi nimi k prudké hádce. V jejím průběhu začala žena z místa odcházet, přičemž ji muž napadnul nejprve zezadu údery do hlavy. Když se snažila před jeho pěstmi utéct, měl jí podrazit nohy, načež se ještě několik metrů bezvládně kutálela z kopce. Přítomný muž připustil, že mezi ním a družkou došlo k hádce, následná potyčka však měla být oboustranná a v zásadě si nic podstatného k jejímu průběhu nepamatuje.

Strážníci zjistili, že přítomná žena utrpěla při incidentu bolestivé poranění kolene, které jí znemožňovalo vstát, natož pak jít. Na místo proto přivolali zdravotnickou záchrannou službu a rovněž vyrozuměli Policii ČR. Ještě do příjezdu zdravotníků provedla hlídka MP Zlín u obou aktérů orientační vyšetření na ovlivnění alkoholem. To prokázalo přes 1 promile v případě ženy a 2,2 promile u jejího druha.

Zraněná žena byla následně převezena sanitním vozem k ošetření na úrazovou ambulanci zlínské krajské nemocnice. O právní kvalifikaci protiprávního jednání, ke kterému mezi oběma partnery došlo, bude jasno až podle rozsahu způsobeného zranění a doby léčení.

str. Mgr. Pavel Janík, MP Zlín