logo

Četnické humoresky

msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Seriál se zabývá osudy četníků z četnické pátrací stanice a zejména jednoho z nich (v pozdějších fázích seriálu jejího velitele) Karla Arazíma (Tomáš Töpfer). Seriál vznikal převážně v prostorách brněnských studií České televize, četnická stanice je umístěna ve skutečných brněnských kasárnách.

Seriál kombinuje prvky detektivky a komedie. Kriminalistické zápletky v seriálu vycházejí ze skutečných kriminálních případů, které v archivech pro režiséra Antonína Moskalyka (Mládí prožil na brněnském venkově ve městě Šlapanice. Zemřel v průběhu natáčení 3. řady) našel plukovník JUDr. Michal Dlouhý. Po smrti Antonína Moskalyka převzala režii jeho dcera Pavlína Moskalyková Solo.

Natočeny byly tři řady seriálu, čtvrtá řada již není plánována, jelikož kasárna, kde měla seriálová brněnská pátračka sídlo, byla zbourána. Děj seriálu končí před nástupem 2. světové války, kdy Ludmila s dětmi, Klaudie s miminkem, Kamila Kliková, Elly Vienna a McGregor odlétají do Anglie. Původně má letět i Jarý, ale ten se rozhodl nenechat členy pátračky ve štychu a ještě než se letadlo odlepí od země, tak z něj vyskočí. Všichni četníci včetně Arazíma zůstávají v Brně ve službě.

Další informace a podrobnosti na ČSFD.

Kompletní seznam ČESKÝCH KRIMI SERIÁLŮ

WIKI