logo

Chebští kriminalisté obvinili šestici osob, které měly krást naftu

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání celkem šesti osob, které obvinili ze spáchání přečinů krádeže a poškození cizí věci. Oba přečiny byly spáchány formou spolupachatelství.

Pětice mužů a jedna žena mají mít na svědomí vloupání do různých stavebních strojů umístěných na několika místech na Chebsku. Společným jednáním měli z palivových nádrží těchto strojů odčerpávat motorovou naftu. Téměř vždy však k jejich činu docházelo v různém složení osob.

V jednom případě se činu dopustilo společně všech šest osob, v dalším pak pouze čtyři muži a jedna žena. Zbylých třech skutků se měla dopustit přečinů krádeže a poškození cizí věci ve formě spolupachatelství vždy trojice osob. Všechny věci však měli společného jmenovatele a tím byl třiadvacetiletý muž z Chebska. Právě on měl být přítomen u všech pěti skutků.

Kriminalisté obvinili zmíněného třiadvacetiletého muže, čtyřiadvacetiletou ženu a další čtyři muže ve věku devatenáct, šestadvacet, třiadvacet a šestadvacet let. V součtu si měla šestice osob přijít na bezmála 50 tisíc korun, protože se jim podařilo odcizit přes 1 800 litrů motorové nafty.

Objasnit všechny skutky se podařilo chebským kriminalistům díky velmi kvalitně odvedené operativní činnosti. Na zmíněného třiadvacetiletého muže podali kriminalisté státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Státní zástupce však podnět neakceptoval a na jeho základě byl muž propuštěn na svobodu. Trestní stíhání všech obviněných je tak vedeno na svobodě. Osobám hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na dvě léta, v případě třiadvacetiletého muže pak až na tři léta z důvodu, že byl v posledních třech letech za přečin krádeže již odsouzen.

nprap. Bc. Michal Žáček, Policie ČR