logo

Chebští strážníci zachránili dva lidi z hořícího domu

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Chebští strážníci městské policie ve čtvrtek zasahovali ve Wolkerově ulici v Chebu, kde v jednom z vybydlených domů vypukl požár.

Z hořícího objektu se jim podařilo zachránit dvojici osob. „Na tísňové lince jsme přijali oznámení, že se z opuštěných budov ve Wolkerově ulici valí hustý dým. Rychlá kontrola prostřednictvím monitorovací kamery tuto informaci potvrdila. Na místo proto okamžitě vyjela hlídka. Zároveň jsme zkontaktovali operačního důstojníka Hasičského záchranného sboru, který vyslal do Wolkerovy ulice jednotku hasičů,“ uvedl ředitel Městské policie Cheb Martin Hanák.

Po vniknutí do objektu strážníci zjistili, že požár vypukl v prvním patře. Při následném prohledávání domu objevili třiatřicetiletého muže. Od něj se dozvěděli, že by v místech, kde hoří, měla být jeho přítelkyně.

„Strážníkům se podařilo s hledanou ženou navázat kontakt a díky tomu zjistili, kde se přibližně nachází. Museli postupovat velmi opatrně, protože v objektu byla prakticky nulová viditelnost. Po chvíli se jim ženu podařilo najít a ihned ji i s jejím přítelem vyvedli ven z domu. Mezitím na místo dorazily i dvě jednotky hasičů, které následně požár zlikvidovaly,“ popsal průběh zásahu Martin Hanák.

Ing. Tomáš Ivanič, Chebské radniční listy