logo

Chlapci nalezli a vrátili 40 tisíc korun, od vedení města i policie obdrželi malé dárky jako poděkování

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pátek dopoledne vedoucí Územního odboru PČR Trutnov plk. Mgr. Pavel Škandera s vrchlabským starostou panem Ing. Janem Sobotkou společně poděkovali chlapcům, kteří nalezli a odevzdali peněženku s finanční hotovostí 40 tisíc korun. Od zástupců policie a města převzali drobné dary jako poděkování.

Koncem letních prázdnin 26. srpna 2017 tři mladíci z Vrchlabska v ulici B. Němcové ve Vrchlabí nalezli peněženku s osobními doklady a s finanční částkou 40 tisíc korun. Ani na chvíli nezaváhali a tuto skutečnost oznámili na linku 158.

Dle pokynu policisty z operačního střediska nález donesli a odevzdali policistům na Obvodním oddělení ve Vrchlabí. Ti se okamžitě dle nalezeného občanského průkazu zkontaktovali s poškozeným, který v tu dobu již po městě svou peněženku hledal. Netrvalo dlouho a 40 tisíc korun našlo opět díky poctivým nálezcům svého majitele.
Tito tři mladiství chlapci svým jednání dokázali, že i v tomto věku vědí, jak se v takových případech správně zachovat. Patří jim velké poděkování a z jejich jednání bychom si mohli vzít všichni příklad.

por. Pižlová Šárka, DiS., Policie ČR