logo

Chlapci v lesoparku zkoušeli, co se stane s kartonem, který zapálí. Kupodivu hořel…

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

K oznámení o požáru vyjížděla ve středu po sedmnácté hodině hlídka Městské policie Pardubice do lesoparku na Dukle.

Strážníci požár bohužel potvrdili a na místo ihned přivolali hasiče. Jak se ukázalo, oheň měla na svědomí čtveřice chlapců. Tři z nich, ve věku 13 až 15 let, se strážníkům na místě podařilo zajistit, čtvrtý z místa utekl. Požár suchého listí a porostu mezitím zlikvidovali hasiči, zatímco strážníci od svědků a pachatelů ověřili, že dětem a nezodpovědným lidem nepatří sirky do rukou.

Hoši se totiž rozhodli v suchém lese provést experiment, co se stane s kusem kartonu, když jej zapálí. Karton překvapivě hořel a pak se do písmene vyplnila varování hasičů před silným větrem. Ten totiž papír vzal, odfoukl a cestou zapaloval vyschlé listí a podrost. Hoši se k náhlému dění vzápětí postavili zcela nezodpovědně a dali se na útěk. Zastavili je až svědci události s tím, že mají oheň okamžitě začít hasit. Tři z mladíků se o to marně pokusili, čtvrtý vzal nohy na ramena. Událostí se nyní zabývá vyšetřovatel hasičů.

Kromě tohoto požáru strážníci ještě volali hasiče na sídliště Polabiny k hořícímu odpadkovému koši. U požáru trávy podél železničního koridoru v ulici Kpt. Jaroše, který pravděpodobně vznikl od projíždějícího vlaku, se hlídka městské policie už obešla bez hasičů. Drobný požár stačilo zadupat.

MP Pardubice