logo

Chodkyně v Brně nepřežila střet s osobním vozem

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Další tragickou nehodu chodce vyšetřují od úterního rána brněnští dopravní policisté. Krátce po páté hodině ráno došlo poblíž přechodu pro chodce v Černovické ulici ke sražení šestapadesátileté chodkyně.

Frekventovanou komunikaci přecházející žena byla sražena osobním automobilem Ford, který řídil třiačtyřicetiletý muž. Dechová zkouška na alkohol byla u šoféra negativní.

Okolnosti nehody a míru zavinění policisté vyšetřují. V průběhu vyšetřování nehody byla komunikace ve směru na Mariánské náměstí průjezdná jedním jízdním pruhem. Před místem havárie se i tak tvořila dlouhá kolona.

PREVENCE
Typickým rysem pro nehody v tomto období bývá snížená viditelnost (nejen tma, ale i déšť, sníh, mlha). Chodci by měli řidičům usnadnit situaci a být vidět. Tzn. reflexní prvky nejen tam, kde je to ze zákona povinné, ale doporučujeme i ve městech, minimálně na neosvětlených či špatně osvětlených místech. Naopak řidiči by si měli rizika jízdy (delší brzdná dráha, právě horší viditelnost chodců-snižuje se čas na reakci) v tomto ročním období uvědomovat a přizpůsobit jim zejména rychlost jízdy i styl řízení.

Letos bylo evidováno v kraji od 1.1.2018 do dnešního dne 342 dopravních nehod s chodcem, 15 lidí při nich zemřelo, 57 TZ, 273 LZ. Za měsíc listopad bylo evidováno od 1.11. 2018 do dnešního dne 50 dopravních nehod s chodcem.

por. Bohumil Malášek, Policie ČR