logo

Chodkyně v Písku nepřežila střet se Škodou Yeti

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Po smrtelné dopravní nehodě motorkáře s vlakem na Táborsku šetřili další tragickou dopravní nehodu i policisté v Písku. Ta se stala krátce po desáté hodině večerní soboty dne 8. září 2018 na hlavním silničním průtahu městem, a to v prostoru křižovatky uvedeného hlavního silničního tahu I/20 a odbočky k vlakovému nádraží.

Dle prvotního šetření zde došlo ke střetu osobního vozidla tovární značky Škoda Yeti, jedoucího ve směru od Prahy na České Budějovice, a chodkyně (27), které přecházela uvedenou čtyřproudou komunikaci ve směru od obchodního domu Lidl k vlakovému nádraží. Ta následkem střetu utrpěla zranění, neslučitelná se životem. Testy na přítomnost alkoholu či jiné návykové látky u řidiče (23) vozu proběhly s negativními výsledky.

Přesná příčina, průběh a míra zavinění nehody jsou předmětem následného šetření píseckých dopravních policistů a kriminalistů. K objektivnímu posouzení všech skutečností byla u zemřelé nařízena soudní pitva.

Mladá žena se tak stala již bohužel 42. letošní obětí dopravních nehod na jihočeských silnicích. Opětovně tímto důrazně nabádáme všechny účastníky silničního provozu, aby striktně dodržovali všechna pravidla BESIPu a svou pozorností a ohleduplností přispěli k zajištění bezpečnosti na našich silnicích.

por. Mgr. Miroslav Doubek, Policie ČR